„Hudba je jedním z nejlepších prostředků k probuzení citů.“
– Christoph Willibald Gluck     
    
Pokud máte k stránkám Mých Blech připomínky, rady, nebo nápady, které by pomohly kroužku Mých Blech, neváhejte nám je poslat. Za každý příspěvek předem děkujeme.
+420 606 824 038
Anketa pro návštěvníka stránek
Vloženo 8.10.2016

Která z rubrik vzbudila vaši největší pozornost:

Ukázky (0 | 0%)
Bleší písničky (11 | 48%)
O ukulele (0 | 0%)
Akordy (3 | 13%)
Noty a taby (2 | 9%)
Brnkání (7 | 30%)
Články (0 | 0%)
Moje Blechy

Moje Blechy

Moje Blechy na festivalu Huntík Zdeňka Hejkrlíka - září 2018 Koňská farma Žežice
"Na housle hrajete buď dobře, nebo špatně. Na ukulele prostě hrajete."
Kimo Hussey            
Vážení rodiče a přátelé!
Pátým rokem se schází děti v kroužku hry na ukulele při Základní škole Bratří Čapků v Příbrami VII. Na těchto stránkách se průběžně prezentujeme a i z různých vystoupení je vidět, že děti ve věku kolem šesti let a výš jsou schopné, s hudebním nástrojem jakým je ukulele, dělat muziku nejen pro potěšení svoje, ale i ostatních. Během uplynulých čtyř let se některé děti dokázaly naučit zahrát a zazpívat řadu písniček. Docházka dětí se ustálila a deset dětí, které vede M. Zábranský, pokračuje ve „výuce“ i tento školní rok. Počet dětí ve druhé skupině, kterou vede paní učitelka N. Kubrichtová, učitelka ZŠ Bratří Čapků, je sedm. Jsou to děti, které se učí hrát na ukulele tak, že úplně začínají a některé hrají již třetím rokem. Ve skupině M. Zábranského se děti učí v rozmezí dvou až pěti let. Za dobu čtyř let, po kterou se Moje Blechy učily hrát, se několikrát prezentovaly na různých akcích k různým příležitostem. Ať už to byla vystoupení na půdě školy k příležitostem učitelských schůzí, či oslav, nebo dalšími vystoupeními např. v místní, příbramské školce Perníková chaloupka, k výročí jejího založení a pod. Byla to také vystoupení na příbramských dětských soutěžích Huntíček, nebo na vystoupeních dospělých kapel na Huntíku. I letošní školní rok jsme zahájili vystoupením dětí na příbramském festivalu „Huntík Zdeňka Hejkrlíka“ na koňské farmě v Žežicích, ale čekají nás vystoupení na školním předvánočním jarmarku a na konci školního roku nás čeká školní akademie. Scházíme se pátým rokem a bude třeba skupinu pokročilých posílit, protože některé děti již brzy opustí základní školu a budou chybět. Přejeme dětem pěkné chvíle s ukulele a muzikou, kterou dělají a kterou mají rády.
                                                                                                                                   mz

Návštěvnost stránek Mých Blech

Kalendář zkoušek a vystoupení

Moje Blechy děkují společnostem
 Webgarden.cz  za umožnění vzniku těchto stránek a poskytnutou technickou pomoc 
 Kytary.cz  za laskavé svolení k použití některých obrázků nástrojů ze stránek společnosti.

Poděkování patří také všem, kteří svými příspěvky do ankety, maily, komentáři nebo zprávami přispěli, nebo přispějí k vylepšení stránek Mých Blech.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one