„Hudba je jedním z nejlepších prostředků k probuzení citů.“
– Christoph Willibald Gluck     
    
Pokud máte k stránkám Mých Blech připomínky, rady, nebo nápady, které by pomohly kroužku Mých Blech, neváhejte nám je poslat. Za každý příspěvek předem děkujeme.
+420 606 824 038
Anketa pro návštěvníka stránek
Vloženo 8.10.2016

Která z rubrik vzbudila vaši největší pozornost:

Ukázky (0 | 0%)
Bleší písničky (9 | 47%)
O ukulele (0 | 0%)
Akordy (3 | 16%)
Noty a taby (1 | 5%)
Brnkání (6 | 32%)
Články (0 | 0%)
Moje Blechy

Moje Blechy

"Na housle hrajete buď dobře, nebo špatně. Na ukulele prostě hrajete." - Kimo Hussey            
Vážení rodiče a přátelé!
Už čtvrtým rokem se scházíme s dětmi v kroužku hry na ukulele. Na těchto stránkách se průběžně prezentujeme a i z různých vystoupení je vidět, že děti ve věku kolem šesti let a výš jsou schopné, s hudebním nástrojem jakým ukulele je, dělat muziku nejen pro potěšení svoje, ale i diváků a posluchačů. Během uplynulých tří let některé děti rozvinuly dovednosti hry tak, že jsou schopné zahrát jednodušší písničky z paměti. Bez textu a nad ním zapsaných akordů z různých zpěvníků. Jak už to se zájmy dětí bývá, některé, které kroužek navštěvovaly pokračují dál, jiné z různých důvodů zkončily a nám přibyly nově přihlášené děti, které nastoupily školní docházku a zvolily si právě tento kroužek. Část dětí chodí do kroužku už čtvrtým rokem. Počet dětí se zájmem o ukulele se proti loňskému roku opět zvýšil. Přihlásilo se celkem třicet !! dětí. Protože kroužek ukulele vedl doposud jeden člověk a třicet dětí, i kdyby byly děti rozděleny na dvě skupiny, je pro výuku hry na nástroj hodně, scházíme se ve skupinách třech. Dvě z těchto skupin po deseti dětech vedu já Miroslav Zábranský a další skupinu deseti dětí vede paní Naděžda Kubrichtová, učitelka ZŠ Bratří Čapků. Získali jsme tuto “posilu” a jsem i za děti moc rád, protože paní učitelka má s muzikou a prací s dětmi bohaté zkušenosti. Ve škole při hodinách s dětmi zpívá, hraje na klavír, na kytaru a také na ukulele. Všechny tři skupiny chodí do kroužku v jeden den a časově po sobě. Na těchto stránkách v rubrikách jsou některé fragmenty práce dětí vidět jak na fotografiích, tak na videích. Stejně jako minulé tři roky, i letos máme naplánována vystoupení k různým příležitostem, viz rubrika Plánovaná vystoupení. Minulý rok jsme měli řadu vystoupení, která měla u našich posluchačů a diváků velký úspěch a děti měly radost z uznání, která se jim dostala, včetně pochval od ředitelky školy. Jako jedno z prvních vystoupení (vybraných děti z kroužku) je naplánováno vystoupení na příbramském Huntíčku, další již tradičně vystoupení na vánočním jarmarku školy atd. Proto, jako v předešlých letech, i letos začínáme “trénovat” také na vystoupení k vánočním svátkům vánoční písničky. Po vánocích budeme pokračovat další tématické i netématické písně. A to poslední vystoupení, v příštím roce opět tradičně, bude vystoupení na školní akademii na konci školního roku v červnu 2018. Přejeme dětem pěkné chvíle s ukulele a muzikou celkově.

Návštěvnost stránek Mých Blech

Kalendář zkoušek a vystoupení

Moje Blechy děkují společnostem
 Webgarden.cz  za umožnění vzniku těchto stránek a poskytnutou technickou pomoc 
 Kytary.cz  za laskavé svolení k použití některých obrázků nástrojů ze stránek společnosti.

Poděkování patří také všem, kteří svými příspěvky do ankety, maily, komentáři nebo zprávami přispěli, nebo přispějí k vylepšení stránek Mých Blech.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one