Co už máme za sebou

skenování0006_BW1.jpg
skenování0005_BW1.png

Skupina pokročilých + středně pokročilých dětí
Akademie základní školy Bratří Čapků
26.6.2018 v 17:00
Akademie školy se konala, jako již tradičně, ve velkém sále  KD Příbram. Divadlo bylo zaplněno a obě skupiny dětí měly na vystoupení po třech minutách. Skupina pokročilých zahrála písničku HRUŠKA od Čechomoru. Písničku byla zahrána tak, že dvě děti zazpívaly její část sólově a ostatní děti sborově.
Skupina dětí pí. uč. Kubrichtové zazpívala a zahrála kompilaci dvou písniček.
Obě skupiny dětí předvedly, co se v kroužku za dobu jeho navštěvování naučily. A myslím, že toho není málo :-). 

Letošní akademiie byla velmi povedená jak obsahem, tedy jednotlivými vystoupeními skupin dětí, tak ale i spádem, který celý program měl. A samozřejmě výkony všech učinkujících dětí.
Vánoční vystoupení na nám T.G.M.
Náměstí T.G.M. a krátké vystoupení skupiny pokročilých ukulelistů (tek)
  
Vystoupení dětí bylo netradiční. Místo známých koled zahrály a zyzpívaly písničky možná méně známé, ale stejně krásné a vánoční. Jak bylo plánováno, byly to písně: O Holy Night (Svatá noc), Feliz Navidad (Veselé Vánoce) a Happy Xmas (To k Vánocům patří). Všechny tři jsou v rubrice Písničky, jako soubory pdf.
Škoda, že této krásné atmosféry Vánoc byla přítomno málo diváků a posluchačů. Byli zde pouze rodiče dětí, paní ředitelka ZŠ Bratří Čapků s paní zástupkyní a několik stánkařů. 
Skupina dětí z kroužku paní učitelky Kubrichtové
Na školním Jarmarku vystoupily děti s vánočními písničkami
14.11.2017
Na jarmarku zahrály děti, které se letošní školní rok začaly učit na ukulele a po dvou měsících v kroužku předvedly svoje muzikální schopnosti. Jak se jim to podařilo jste mohli, jako návštěvníci školního jarmarku, posoudit samy.
Myslím, že výkon dětí byl obdivuhodný.

Plánované vystoupení dětí s repertoárem "Huntíček" bylo zrušeno z důvodů překrytí s dalšími předvánočními akcemi.
Skupina dětí z kroužku MB
Soutěžní přehlídka mladých hudebních talentů
11.11.2017

Celé vystoupení dětí z kroužku Mých Blech na Huntíčku 2017 uváděla Nika a zvládla to na výbornou. Přepis jejího moderování je níže. Děti zazpívaly čtrnáct písniček a přidávaly ještě dvě písničky. Dostaly kromě diplomů i různé věcné ceny, jako například školní penál, hrací karty kvarteto, propisovačky, bonbóny, lego, míč, peněžemku, tužky a další. Dostaly také dort, který s ostatními dětmi, jak soutěžícími, tak dětmi z hlediště, na místě snědly :-).

Dobré odpoledne vám všem. Pro ty kteří nás ještě neznají. Jmenujeme se Moje Blechy, jsme ze základní školy Bratří Čapků v Příbrami a přišly jsme vám zahrát na ukulele a zazpívat písničky, které jsme se naučily. Budou to písničky veselé, legrační, vážnější, a také ty, které připomínají blížící se Vánoční svátky.

 1. První písničku vám zazpíváme společně. Všichni ji určitě znáte, jmenuje se Prachovské skály.
 2. A po Prachovských skalách v hlavní roli vlak – rychlík Ivana Mládka. A jede do Prahy... z Opavy.
 3. Teď vám zazpívá Naty jednu hodně starou písničku z divadelní hry Divotvorný hrnec. Divadelní hra je z roku 1948 a písnička se jmenuje U nás doma.
 4. Na kolejích není ani místo na hraní, ani na kakání pro křečky. Jezdí tam totiž vlaky. O tom je další písnička Ivana Mládka Neopatrný křeček.
 5. A protože se blíží, tak už teď bychom vám mohli popřát šťastné Vánoce! Tak. A teď ještě španělsky a anglicky v písničce Feliz Navidat.
 6. Další vánoční co se jmenuje O Holy Night, Svatá noc. Zazpívá Naty.
 7. Krásnou písničku z alba Nikola Šuhaj loupežník. Zazpívá Bára. Písnička od Petra Ulrycha se jmenuje Až jednou červánky.
 8. To k Vánocům patří. To je název písničky od Džona Lenona (John Lennon), kterou vám zazpívá Naty a my jako sbor.
 9. Vánoční písničku od Dana Bárty Na nebi svítí vám teď zazpívá Filip.
 10. Písničku Ukolébavka pro mou lásku zpívala Věra Špinarová a zazpívá ji teď Naty.
 11. Z divadelní hry Balada pro banditu je písnička Zabili, zabili. Složili ji Milan Uhde a Miloše Štědroň na motivy Nikoly Šuhaje loupežníka od Ivana Olbrachta. Zazpívají vám ji teď Bára a Filip.
 12. Co je toho příčinou je název další písničky, která se hodí do vánočního času. Zpívá Naty.
 13. Písnička z divadelní hry Divotvorný hrnec Tam za tou duhou v podání Naty.
 14. Rozloučíme se s vámi poslední písničkou Leonarda Kohena Halleluja. hraje a zpívá Naty.

A je tady konec našeho vystoupení.
Zpívaly a hrály vám Moje Blechy – Tadeáš, Kája, Adéla, Káťa, Bára Naty, Filip a moje maličkost Nika.

 

Školní rok 2017/2018

------------------------------------------------------------------------------------
Holl
42. Příbramský Huntík Zdeňka Hejkrlíka
2.9.2017 13:30 hod.
Skupina dětí Holl byla pozvána na "dospělý" festiválek - 42. Příbramský Huntík Zdeňka Hejkrlíka po tom, kdy vyhrály soutěž na podzim roku 2016 v příbramském divadle na malé scéně. Vystoupení, přesto, že jsme se všichni společně viděli naposledy na konci školního roku 2016/17 a neměli jsme možnost nacvičit nebo si alespoň zopakovat repertoár, se podle odezvy na Koňské farmě v Žežicích podařilo a děti měly úspěch. Zazpívaly písničky "starší i nové". Jožin z bažin, V naší ulici, Až jednou červánky, Hříbě, Co je toho příčinou, Jednoho dne se vrátíš a  O Holy night.
Kroužek Mých Blech (skupina Holl a Pool)
Školní akademie 2017

27.6 2017 v 17:00 hod.

Jedno z vystoupení dětí ZŠ Bratří Čapků na školní akademii 27.6 2017 bylo vystoupení dětí kroužku hry na ukulele. Vystoupení se zůčastnily obě skupiny Mých Blech, tzn. Holl a Pool. Odpolední vystoupení v divadle Antonína Dvořáka na velké scéně bylo přehlídkou dovedností, scének, a činností zájmových kroužků dětí od předškolních tříd do tříd devátých. Děti z kroužku ukulele dostaly na svoje vystoupení cca 5 minut. Proto byl program tomuto požadavku přizpůsoben a děti zahrály a zazpívali pouze kousky písniček. Dvě děti z Holl a jedno z Pool zazpívali a zahráli sólově písničky Sen, Jožin z bažin a Až jednou červánky, děti ze skupiny Holl společně písničku De colores a všechny děti z Holl i Poll dohromady písničku Máme doma obludu.

60. výročí založení příbramské školky Perníková chaloupka
Ostřílené jádro Mých Blech (skupina Holl)
30.05.2017 16:35 hod.

Ředitelka mateřské školy paní Mgr. Radka Štáhlová nás pěkně přivítala a představila slovy: „Já jsem moc ráda, že naše pozvání přijalo seskupení Moje blechy, pod vedením pana Miroslava Zábranského. Jsou to děti, které chodily k nám do mateřské školy, teď navštěvují Základní školu Bratří Čapků a tyto děti, nejenže krásně zpívají, ale umějí hrát i na ukulele, což je takový zajímavý hudební nástroj.“

Moje Blechy se představily a samy si uvedly písničky, popřály MŠ k jejím narozeninám, zahrály a zazpívaly. První písničku s názvem Johnny be Goode zazpíval jediný chlapec ve skupině, druhou španělskou lidovou písničku De Colores zazpívaly všechny MB společně a poslední zazpívaná písnička byla, stejně jako první, zapívaná sólově s názvem Sen - v originálu Any dream will do. Děti byly pozvány na raut - na dortík a dostaly krásný hrneček s kresbičkou Perníkové chaloupky a ve tvaru perníkové chaloupky perníček.  

Vystoupení pro zaměstnance ZŠ Bratří Čapků
Nezaskočila nás ani tréma.
21.12.2016 17:00 hod.
Děti MB se sešly na předvánočním setkání současných i bývalých pedagogů a pracovníků 6. ZŠ, nyní ZŠ Bratří Čapků v Příbrami 7 v jídelně 3. polikliniky aby zahrály a zazpívaly vánoční písničky k dobré pohodě společnosti a také předvedly, co se (některé za velmi krátkou dobu) naučily. Bohužel, asi pět dětí se nemohlo z důvodu nemoci zúčastnit. Děti byly skvělé, zejména děti ze skupiny Pool, které společně s Holl zahrály a zazpívaly. Tyto děti na ukulele začaly hrát před sedmi týdny a jejich snaha je obdivuhodná. Některé děti před vystoupením hlásily, že mají trému :-), ale zvládly to na JEDNIČKU. Zpěv, hru i tu trému.  Pro většinu dětí ze skupiny Pool to bylo první vystoupení :-) a myslím, že se to všem MB velmi povedlo..
Vystoupení k otevření jídelny školy
K obědu byly hranolky. Vyhrály to v anketě :-)
19.12.2016 v 11:30 hod
Dnes 19. prosince byla slavnostně uvedena do provozu jidelna školy po rekonstrukci za účasti zástupců města pana místostarosty Švendy, tiskové mluvčí paní Svobodové, pana Lukšana z odboru investic a architekta pana Svatoše. Za školu byly přítomny spolu s paní ředitelkou Alenou Mašikovou vedoucí jídelny paní Městková, ekonom školy paní Hošková a další. Spolu s dětmi, které přišly na oběd jako první, byla jídelna otevřena přestřižením pásky. K tomu zahrály a zazpívaly Moje Blechy Holl vánočně zaměřené dvě písničky. Popletené čertíky a To k vánocům patří
Vystoupení na vánočních trzích na nám. 17 listopadu
Holl v plném počtu a teplota pod nulou
15.12.2016
Po vystoupení skupiny dětí se zpěvem vánočních koled, pod vedením paní učitelky Kubrichtové, vystoupila skupina MB Holl. Skupina zahrála a zazpívala různé vánoční písničky:
První písnička - koleda Tichá noc od Frantze Xavera Grubera otextovaná Josephem Grubery je známá po celém světě. Text byl přeložen do 300 jazyků a nářečí.
Druhá - Popletení čertíci je písnička, která byla aktuální asi před týdnem an Mikuláše, ale i čas čertů a andělů do předvánoční atmosféry určitě patří a svojí jednoduchostí a "chytlavostí" doplnila pestrost písniček do adventu.
Třetí písnička - Mele Kalikimaka je vánoční písnička, která pochází z hawajských ostrovů. Děti ji zvládly v anglickém jazyku.
Čtvrtá písnička je od skupiny Umakart a v originále ji zpívá Václav Neckář.
Poslední pátá písnička je od Johna Lennona s názvem Happy Xmas (War Is Over) s českým textem Jiřího Korna a názvem To k Vánocům patří.
Z repertoáru vypadla Ave Maria z důvodů zkrácení programu.

Na náměstí přišli rodiče dětí, tři zástupci školy v čele s paní ředitelkou Alenou Mašikovou a také se přišel podívat zástupce města. Celkem se sešlo i s vystupujícími cca 45 lidí. Celkový čas programu školy trval podle předpokladů asi 40 minut. Déle by to Holl nevydržel. V rukavicích se hraje na ukulele obtížně a bylo pod nulou :-).
Huntíček 2016
Moje Blechy se umístily na prvním místě !!!
12.11.2016
Skupina Holl Mých Blech se zúčastnila druhého příbramského Huntíčku na Malé scéně příbramského divadla. Celé vystoupení si uváděly děti samy a zahrály celkem (proti původně plánovaným pěti) šest písniček a ještě daly přídavek. Sklízely potlesk a soutěž vyhrály. Holl dostala tři diplomy. Jeden dostala jako vítěz soutěže, druhý dostala její konferenciérka a třetí dostal za výkon chlapec. Děti dostaly dort o který se přímo na místě rozdělily s ostatními dětmi, které se také soutěže zúčastnily. Tradicí Huntíčku se stává to, že vítěz se může zúčastnit příbramského "dospělého" Huntíku, který se koná vždy další rok v září na K farmě v Žežicích. Holl byla pozvána.

--viz Foto, Ukázky--

Školní rok 2016/2017

------------------------------------------------------------------------------------
Školní akademie
A máme tu prázdniny
28.6.2016
Písničky: Jak silná mám tu stát, Ain't she sweet, Kámen lásky, Toulavá
Absolvovali jsme v pořadí druhou akademii školy. Tak jako ostatní skupiny dětí, i MB měly na vystoupení pouze 5 min, .... a se ctí se jich zhostily. Písničky byly zkráceny, ale myslím, že to nevadilo, MB, ostatně jako vždy, zpívaly jako o život :-)).
Novák800.png
Vystoupení na festivalu Novák 800
A je to!
11.6.2016
Toulavá, Išla Marína, Chovejte mne má matičko, Co sa to šupoce, Hajha husy
Na závěr vystoupení naší školy MB zahrály a zazpívaly v sedmi mnutách Toulavou od Sebastiána a čtyři lidovky. Děti skončily v termínu přesně ve dvanáct hodin :-) potleskem diváků. Pokud se Vám, rodičům, vystoupení líbilo, dejte to vědět Mým Blechám formou emailu na tyto stránky (rubrika O nás - Poslat zprávu). MB děkují předem. 
Vystoupení pro děti MŠ Perníková chaloupka
Pro ty menší se kterými se potkáme příští a nebo přes příští rok ve škole
18.5.2016
Písničky:
Pějme píseň dokola, Čarodějnice, Byla jedna holčička, Išla Marína, Hajha husy, Kozel, Tam za tou duhou, Skákala žabka, Chovejte mne má matičko,Co sa to šupoce, U nás doma, Máme doma papouška, Pletla v kytku rozmarýnku, Tři čuníci, Malé kotě, Vyznanie, Tři citrónky, Narozeninová, Chodím po Brodwayi, David a Goliáš, Tonight you belong to me, Stará archa, Ain't she sweet
Děti měly nejrozsáhlejší a nejdelší program, který zatím předvedly. Pro MŠ Perníková chaloupka si připravily program na téměř hodinu zpívání a hraní.
Můžete se podívat také zde:

http://www.skoly.pb.cz/5MS/index.php?did=siis757611c3869fe3&vid=348&nad=000001000041000315
Vystoupení pro zaměstnance 6. ZŠ B.Č
Den učitelů - svátek učitelů Základní školy Bratří Čapků 279 v Příbrami 7
22.3.2016
Vystoupení v knihovně školy pro pedagogický sbor, pí. družinářky, pí. uklizečky, pí. kuchařky atd.

Vystoupení se uskutečnilo v knihovně školy ke dni učitelů pro pedagogický sbor, seniory (ky), kteří (é) působili ve škole v minulých letech, pí. družinářky, pí. uklizečky, pí. kuchařky atd..

Vernisáž v Rožmitále pod Třemšínem
Vystoupení v Rožmitále pod Třemšínem
2.2.2016
MB zapěly a zazpívaly písničky: Máme doma papouška, Vyznanie, Tonight belong to me, Tři citrónky
Děti vystupovaly v krásném prostředí Rožmitálského muzea na zahájení vernisáže.
Kulaté narozeninové výročí paní ředitelky Aleny Mašikové
Máme další vystoupení za sebou
19.1.2016
Repertoár byl podle plánu - Narozeninová, Vyznanie, Happy Birthday
Vystoupení proběhlo odpoledne, podle plánu po půl patnácté hodině. Protože probíhala školská rada a paní ředitelka o našem plánu nevěděla, musela :-) udělat přestávku a zařadit do porady "kulturní vložku". Myslím, že vystoupení Mých Blech bylo to odpoledne pro pedagogický sbor milým zpestřením a malým oddechem při jejich další práci.

Školní rok 2015/2016

Vánoční jarmark
Jak to dopadlo ...

15.12.2015
Repertoár:  jako v loňském roce: Jak jsi krásné neviňátko, Pásli ovce Valaši, Veselé vánoční hody, Štěstí, zdraví, pokoj svatý, Nesem Vám noviny, Ave Maria, Tichá noc, Pie Jesu, Půlnoční, Veselé vánoce, Mele Kalikimaka, Rolničky, Už se zase těšíme na Ježíška, Dej Bůh štěstí, Štědrej večer nastal.

Místo pro vystoupení bylo na základě zkušeností z minulého školního roku změněno a zvoleno v dolní části vestibulu za vchodovými dveřmi do školy. Děti některé skladby opakovaly a vystoupení trvalo asi 40 minut.
Vystoupení na zahájení adventu na nám TGM v Příbrami
Jak to dopadlo ...

26.11.2015
Sbor paní učitelky Naděždy Kubrichtové a Moje Blechy zazpívaly společně koledy Zajíc běží k háji, Zelená se louka a samy potom Moje Blechy zpívaly koledy Pásli ovce Valaši, Jak jsi krásné neviňátko a Ave Maria.

Naše vystoupení se uskutečnilo, ale po našem vystoupení vedení města na doporučení Policie ČR rozhodlo z důvodu zvýšeného bezpečnostního rizika zrušit slavnostní zahájení adventu. Rozhodnutí bylo učiněno na základě anonymního sdělení ohledně umístění výbušného nástražného systému
Školní akademie
Jak to dopadlo ...
26.6 2015 
Děti vystoupily na závěr školního roku v příbramském divadle na akademii Základní školy Bratří Čapků v Příbrami. Na tomto vystoupení zahrály a zazpívaly děti jak sólově, tak sborem několik písniček:
 1. Pie Jesu
 2. Vajíčka
 3. Muzikantova písnička
 4. When the Saints Go Marchin' in
 5. Jednou mi fotr povídá
Vystoupení na školní akademii se povedlo a mělo úspěch.
Školní jarmark
Jak to dopadlo ...
15.11 2014 
Děti ke zpestření školního jarmarku předvedly co se stačily naučit za dva měsíce, zahrály a zazpívaly několik koled na tři akordy. 
Naše první vystoupení bylo v seskupení čtyř dětí, které hrály na ukulele a čtyř děti, které zpívaly. Děti se před vystoupením učily hrát na nástroj velmi krátkou dobu. Některé dítě čtyři, některé tři a jiné necelé dva měsíce. Podle ohlasu rodičů ve skupinkách procházejících při jarmarku školou bylo vystoupení pěkné. Zajímavý byl například odposlechnutý rozhovor mezi rodiči, kteří se podivovali nad tím, co to mají ty děti za malé kytary :-)

Školní rok 2014/2015

Návštěvnost stránek Mých Blech

Kalendář zkoušek a vystoupení

Moje Blechy děkují společnostem
 Webgarden.cz  za umožnění vzniku těchto stránek a poskytnutou technickou pomoc 
 Kytary.cz  za laskavé svolení k použití některých obrázků nástrojů ze stránek společnosti.

Poděkování patří také všem, kteří svými příspěvky do ankety, maily, komentáři nebo zprávami přispěli, nebo přispějí k vylepšení stránek Mých Blech.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one