28.6. 2016 Končí školní rok 2015/2016

Blechy1.png

Kroužek ukulele - Moje Blechy
 

Základní škola Bratří Čapků 279 Příbram 7
 

Končí školní rok 2015/2016

Vážení rodiče, uteklo devět měsíců školního roku 2015/16, je tady konec školního roku a pro tento školní rok končí také kroužek s výukou hry na ukulele. Já s Vašimi dětmi a Vaše děti se mnou a s ukulele strávily celkem víc než 70 hodin. Pro mne to nebyl a jsem přesvědčen, že ani pro Vaše děti zbytečně strávený čas a že si odnesly jak znalosti, tak dovednosti. Naučily se řadu písniček a o prázdninách budou moci potěšit svoji hrou na ukulele a zpěvem nejen Vás rodiče, ale také například svoje babičky a dědy nebo budou mít jiné posluchače, kterým budou moct zahrát a zazpívat.

První setkání dětí v kroužku ukulele ve školním roce 2015/2016 bylo 7. října 2015. Děti se scházely jedenkrát týdně, každou středu od října 2015 do června 2016 od 13:30 do 15:00, kromě střed, které byly dny svátků nebo prázdnin a nebo se vyskytly překážky, které konání kroužku bránily. Tyto dny byly nahrazovány jinými, většinou pátky. Před „důležitými“ vystoupeními byly navíc přidávány dny zkoušek. Organizace docházky dětí byla taková, že děti z první a druhé třídy byly vyzvedány v družině školy po 13:00 hodině a po skončení kroužku předávány paní družinářce. Starší děti docházely a odcházely do a z kroužku samy.

Tento školní rok jsme se sešli celkem 49 krát po 1,5 hodině, to je ~ 73 hodin. Průměrná absence všech dětí byla ~ 18%, takže docházka byla ~ 82%. Nejlepší docházka byla ~ 98%, nehorší ~ 63%.

Oproti loňskému školnímu roku se zájem o hru na ukulele ztrojnásobil. Počet „ukulelistů“ se zvýšil ze čtyř na dvanáct. To už byl počet, kdy bylo poměrně náročné před každým zahájením kroužku nebo vystoupení naladit dvanáct nástrojů :-). I proto jsem Vám rodičům doporučil (viz stránky mojeblechy.webgarden.cz) koupi klipové ladičky, aby si mohly děti naladit nástroj samy.

Písničky, které jsme si letos hráli a zpívali byly vybírány podobně jako loni. První tři měsíce jsme hráli vánoční písničky, převážně na 2 až 3 akordy, a po vánocích jsme postupně přibírali písničky další. Vzhledem k různým úrovním znalostí a počtu dvanácti dětí jsem se snažil přistupovat k dětem ve výuce hry na nástroj individuálně. Děti, které chodily do kroužku v roce předchozím se ve hře zdokonalily a naučily se řadu písniček. Děti „nové“ se naučili používat v písničkách některé základní akordy durové a molové, ti „pokročilí“ potom k tomu přidali další, „složitější“ akordy.

MB zahrály a zazpívaly na řadě vystoupeních:

1. na zahájení adventu na nám TGM v PB
2. na vánočním jarmarku
3. na oslavě narozeninového výročí paní ředitelky Aleny Mašikové
4. na vernisáži v Rožmitále pod Třemšínem
5. na shromáždění zaměstnanců 6. ZŠ B.Č.
6. pro děti MŠ Perníková chaloupka
7. na festivalu Novák 800
8. na školní akademii

Na přelomu roku 2015/2016 dostal kroužek jméno Moje Blechy. Pro název byl zvolen překlad slova ukulele. Podle překladu z havajštiny do češtiny znamená slovo ukulele (ʻuku lele) skákající blechy. Odtud Moje Blechy.

Pro Vás rodiče, případně pro děti a širší www okolí jsem vytvořil a v lednu 2016 zprovoznil stránky http://mojeblechy.webgarden.cz/ s různými potřebnými i nepotřebnými :-) informacemi. Teď na konci školního roku se ukazuje, že prostor 100MB na serveru, které jsme „dostaly“ pro naše stránky volně k použití, se téměř zaplnil. Jsou dvě možnosti jak pokračovat dál. První z nich je smazat informace, fota a videa a pro nový školní rok začít znova (eventuálně umazávat starší informace), nebo sehnat peníze na placený prostor 500 MB, který bychom měli k dispozici za 185.- Kč měsíčně a bez vkládaných reklam.

Přeji Vašim dětem pěkné prázdniny a Vám dovolené.

Miroslav Zábranský, v Příbrami 30.6 2016
26.06.2016 06:19:20
zabransky182

Návštěvnost stránek Mých Blech

Kalendář zkoušek a vystoupení

Moje Blechy děkují společnostem
 Webgarden.cz  za umožnění vzniku těchto stránek a poskytnutou technickou pomoc 
 Kytary.cz  za laskavé svolení k použití některých obrázků nástrojů ze stránek společnosti.

Poděkování patří také všem, kteří svými příspěvky do ankety, maily, komentáři nebo zprávami přispěli, nebo přispějí k vylepšení stránek Mých Blech.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one